הספר "משפחה אוהבת: המדריך ליצירת קרבה רגשית"    

כריכה1.png

הורים רבים נמנעים מלהודות שלא קיבלו מספיק אהבה, תמיכה ויחס מצד הוריהם בשנות ילדותם. הם לא מכירים את עצמם, לא מודעים למעלותיהם ולמגרעותיהם, ומתקשים להביע את מחשבותיהם ורגשותיהם. לצערי הרב, בלא מעט משפחות חסרה הקירבה הרגשית, ואם לא לנקוט באמצעים המתאימים לשינוי תמונת מצב, עם הזמן יהפוך לסיפור משפחתי קבוע החוזר על עצמו בכל דור ודור. זאת משום שכל אדם, באופן בלתי מודע, מעתיק ומשליך על קרוביו – על הבעל/האישה/הילדים – את כל אשר חווה בילדותו המוקדמת.

אולם אני מאמינה שכל דבר ניתן לשינוי. בקליניקה שלי אני לעיתים פוגשת אנשים שאפילו בגילם המופלג מצליחים לשנות את תפישת עולמם האישית, ואת תפישת עולמו של האחר. איכות חייהם משתפרת משמעותית. אותם האנשים נרגעים, לומדים לקבל את עצמם כפי שהם: אדיבים, כועסים, עצבניים, נחמדים, בעלי חוש הומר וחוסר סבלנות, ורק לאחר מכן יש באפשרותם לקבל ולאהוב את האחר.

בעבר הייתי בטוחה שאדם המשתוקק להשתנות חייב לעבור משבר מטלטל, אובדן או טיפול ארוך טווח. אך לצערי הרב, אנשים רבים נמנעים מלפנות לטיפול הפסיכולוגי, בעוד שהאירועים שעברו עשויים לגרום להשלכות מזיקות ומרחיקות לכת, שמקשות על ההתמודדות העצמית.

אני מרגישה שנפלה בחלקי הזדמנות פז להעביר לכם באמצעות הספר, את הקסם והשינוי לטובה שנגרם בזכות הטיפול המשפחתי, ובכך בסופו של דבר לשפר באופן ניכר את איכות חייכם.

באהבה,

ילנה גלוזמן

 

"

הספר של ילנה גלוזמן הינו קל ונעים לקריאה אך יחד עם זאת מצליח לגעת במקומות עמוקים שעומדים בבסיס הקשר שלנו עם האנשים הכי קרובים לנו. בהיותה מטפלת משפחתית וזוגית בעלת ניסיון ארוך שנים, ילנה מציעה חוויה שהיא הרבה מעבר להעשרה שבקריאה. הספר מזמין את הקורא לשיחת נפש פנימית לגבי טיב הקשר שהוא מקיים עם ילדיו, הוריו, בני ובנות זוג. שאלות שמשולבות בספר באופן טבעי ונינוח מביאות לתובנות עמוקות ומפתיעות בעזרתן הקורא מחדש את עמדתו בקשרים עם האנשים הכי יקרים לו. בעזרת הספר עובר הקורא תהליך שלוקח אותו למסע אל בסיס הקשר שלו עם הדמויות המשמעותיות בילדותו ומאפשר לו להרגיש איך נוצרו דפוסי ההתקשרות המשפיעים על היחסים שלו עם בני משפחתו בהווה. בתהליך הקריאה, לומד הקורא כיצד לפרוץ מחסומים ולייצר איכות מחודשת ביחסי משפחה, כיחסים המבוססים על בטחון, קרבה והערכה. הספר מומלץ לקריאה לציבור הרחב ולכל אדם המעוניין לבחון את עמדתו בקשר עם היקרים לו ולהעמיק בקרבה שהוא מציע להם. מטפלים המגיעים מתחומי הטיפול השונים יהנו גם הם מהקריאה ויזכו בזווית ראיה מחודשת על היחסים בין בני המשפחה. כמו כן ספר זה עשוי להועיל לאנשים הנמצאים כבר בטיפול משפחתי וזוגי כגורם נוסף המסייע לתהליך הטיפולי."

ג'וליה רבין – מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת

"אני מאמין כי הספר של ילנה גלוזמן חייב להגיע לכל בית ובית! כפי שבעבר הלא רחוק הורים רבים נעזרו בהמלצות של דר' ספוק בחינוך ילדיהם, כך גם היום הספר של גלוזמן הינו תגלית בעיניי. הספר מסייע להבנת מערכות יחסים בין ההורים ובין הורים לילדיהם. מומלץ בחום!"

דר' מרק ביילין MD, PhD

"הספר "משפחה אוהבת: מדריך ליצירת קרבה רגשית" הדהים אותי בפשטותו וביכולתו לתרום הן לקהל הרחב והן לקהל המטפלים. הייחודיות של הספר הינה בכך שלא מדובר רק בחומר תאורתי אלא ישנם בתוכו מגוון דוגמאות לפעילות עם בני משפחה במטרה להבין, ללמוד לתקשר, ליצור קירבה ולשפר את היחסים במשפח. מדובר בספר מקצועי, בו ניכרים נסיון וידע רב של המחברת. הנושאים שבספר לא זרים לאף משפחה וזה מה שהופך אותו לספר כה נחוץ ושימושי עבור קהל קוראים רחב".

מאיה גור – עובדת סוציאלית, msw

"הספר ממש הפתיע אותי. התחלתי לשים לב שאני באמת מתנהג לפעמים באופן אוטומטי, כמו מכונה. עושה בדיוק אותם דברים שלימדו וחינכו אותי בילדות מבלי לחשוב עליהם פעמיים. לאחר שקראתי את הספר, הייתה לי תחושה שתפישת העולם שלי משתנה. אהבתי בעיקר במהלך הקריאה לעבור על שיחות המטפלת עם מטופליה. בחלקן ראיתי את עצמי. הדבר עורר בי רגשות קצת מעורבים. אני חייב לציין שלפני הספר זה, לא התייחסתי ברצינות למקצועות טיפול למיניהם, בוודאי שעכשיו אני רואה את זה אחרת. התחלנו לבצע תרגילים אני ואשתי לשיפור קרבה רגשית. בינתיים ההרגשה נעימה, שונה. היחסים במשפחה השתפרו. אני רק מקווה שזה יחזיק מעמד לעוד הרבה זמן. חד משמעית ממליץ מאוד לקרוא את הספר! אני בטוח שזה יעזור לאנשים רבים".

ניק סבין

"

אנו כהורים מוקירים תודה לילנה על כתיבת הספר שהעניק לנו הרבה כלים וידע לשיפור חיי המשפחה שלנו. ילנה פונה לקהל ההורים בשפה ברורה ובמילים פשוטות, פורשת בפניהם תורה שלמה של אושר משפחתי. הספר שופע דוגמאות ותרגילים וכך בונה באופן שיטתי, אך לא אקדמי ומעיק, ארגז כלים ליישום מידי. כאנלוגיה לסיסמה של רשת בינלאומית לחומרי עיצוב ובניין הספר פועל בשיטה "תיצור אושר משפחתי בעצמך"..., ותיהנה מהתהליך ותקטוף פירותיו. מומלץ בחום לכל הורה החפץ באושר לילדיו ולא פחות חשוב - לעצמו!"

דר' יבגני ופאינה ציפרמן

"

הספר מאוד מעניין ועוזר לפתח חשיבה מחוץ לקופסא. אני מרגישה שהספר העשיר את ידיעותיי ושדרג את הקשר שלי עם בני משפחתי. מודה מאוד למחברת הספר וממליצה בחום לכל אותם אנשים שחווים תסכול ואף ייאוש מיחסיהם שנוצרו בתוך משפחתם".

דיאנה רסקין

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon